Jakie auto kupić? Kilka przydatnych wskazówek

O komforcie, jaki daje posiadanie własnego pojazdu, nie trzeba już nikogo przekonywać. Samochód to niejednokrotnie najbardziej przydatny element wyposażenia, a w przypadku przedsiębiorców – niezbędne narzędzie do pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że zakup auta stanowi zazwyczaj duże wyzwanie, które generuje nie tylko konieczność dokładnej analizy finansów osobistych, ale też budzi wiele pytań. Co lepsze: samochód nowy czy używany? Na jaką markę się zdecydować? I przede wszystkim: jak rozsądnie wygospodarować pieniądze na taki wydatek?

Auto nowe czy używane?

Nowy samochód prosto z salonu zazwyczaj wydaje się opcją najbezpieczniejszą, które nie wymaga od klienta podejmowania zbyt dużego ryzyka. W praktyce jednak trzeba liczyć się z wysokimi kosztami, które mogą przerosnąć nasze możliwości finansowe i znacznie nadwyrężyć domowy budżet. Oczywiście w grę wchodzi pożyczka lub kredyt, ale biorąc pod uwagę wysokość kwoty, w ten sposób możemy się zadłużyć na wiele długich lat.

Używane auto z kolei jest o wiele korzystniejsze pod względem ceny, niemniej taka inwestycja wymaga znacznie większego zaangażowania. Musimy dokładnie zapoznać się z parametrami samochodu, jego przebiegiem, historią kolizji i dokonywanych wcześniej napraw. Na dodatek należy dokładnie sprawdzić, od kogo odkupujemy pojazd, szczególnie jeśli jesteśmy zainteresowani ofertą prywatnego sprzedawcy – ten zaś może ukryć niektóre wady auta bądź znacznie zawyżyć pożądaną sumę, przez co stanie się ona nieadekwatna do stanu technicznego.

Kluczem jest zatem korzystanie z usług sprawdzonych firm, które będą mogły zagwarantować, że samochód jest w doskonałej kondycji i posłuży nam przez co najmniej kilka lat, a przynajmniej do momentu, kiedy zdecydujemy się zmienić model na nowszy.

Kupno samochodu – jak się do niego przygotować?

Przede wszystkim trzeba najpierw sprecyzować własne oczekiwania i potrzeby. Czy interesuje nas samochód rodzinny, który powinien być przestronny, wygodny i bezpieczny, a do tego, w miarę możliwości, ułatwiać poruszanie się po zatłoczonym mieście? A może potrzebne Ci auto firmowe, które będzie w pełni zaufane, nowoczesne i niezawodne? Zastanów się, w jaki sposób zamierzasz wykorzystywać swój pojazd. Jeśli samochód ma posłużyć Ci głównie do załatwiania codziennych, bieżących spraw, jak chociażby wyjazd na zakupy czy zawiezienie dzieci do szkoły, to sportowy model będzie przesadnym i zupełnie niepraktycznym wydatkiem.

Drugą istotną kwestią jest ustalenie maksymalnego budżetu, który jesteś w stanie przeznaczyć na auto. Oprócz faktycznej ceny, jaką będziesz musiał wydać, miej także na uwadze koszty związane z ubezpieczeniem, paliwem, przeglądami i regularnym serwisowaniem.

Jakie marki samochodów są najpopularniejsze?

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć, które marki samochodów cieszą się w Polsce największym zainteresowaniem. Podobnie było również w 2019 roku (nie zostało jeszcze opublikowane pełne zestawienie za ubiegły rok). Dane powstały na bazie statystyk dotyczących najczęściej rejestrowanych pojazdów, przez co wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Volkswagen
  2. Opel
  3. Ford
  4. Audi
  5. Toyota
  6. Skoda
  7. BMW
  8. Renault
  9. Peugeout
  10. Mercedes-Benz

Wynajem długoterminowy samochodu – alternatywa dla natychmiastowego kupna

Nie chcesz ryzykować inwestycją w używany samochód od nieznanego sprzedawcy?

A może zgromadzony kapitał nie pozwala Ci jeszcze na zakup wymarzonego modelu? Rozwiązaniem, które pozwoli na osiągnięcie perfekcyjnego kompromisu między znalezieniem zaufanego produktu a korzystnymi warunkami, jest skorzystanie z proponowanego przez nas wynajmu długoterminowego.

Jako SayRent posiadamy wieloletnie doświadczenie w najmie średnio- i długoterminowym zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm. Co bardzo ważne, dysponujemy własnym zapleczem serwisowym, dzięki czemu twój samochód jest zadbany i zawsze w dobrych rękach.

Oferujemy również finansowanie w formie najmu długoterminowego samochodu, który sam wybierzesz spośród oferowanych na rynku.

System najmu stanowi natomiast połączenie najkorzystniejszych warunków, jakie można spotkać w przypadku leasingu, kredytu oraz zakupu za gotówkę.

Jako klient zyskujesz przejrzysty plan miesięcznych wydatków, a po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupienia samochodu za kwotę, która figuruje w umowie. 

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim 2-3 letnie pojazdy używane z segmentu B, C i D. Można zatem zdecydować się na samochód rodzinny albo wybrać inny model, jako auto firmowe.

Jakie auto kupić? Kilka przydatnych wskazówek

Przeczytaj więcej

Wiesz jaki samochód? Wybierz go już teraz!

Nie czekaj! Zobacz jakie to proste!